Niški bend Dexter objavio je animirani video spot za pesmu “Bluz mrtvog čoveka”. Reč je o animiranom spotu, koji predstavlja pravo osveženje u srpskoj rokenrol i bluz produkciji.
Aleksandar Božinović, vođa grupe, ne krije zadovoljstvo urađenim, uz napomenu da spota i uspešne promocije ne bi bilo bez vodećih ljudi Gradske opštine Medijana.
“Najveću podršku dobili smo od Medijane. Malo je da im zahvalimo ovog puta. Ali ćemo svih narednih pominjati koliko su nam pomogli i koliko mladim ljudima znači pružena ruka. To se prvi put dešava u Nišu a verujem ne i poslednji”, rekao je Božinović, uz napomenu da su crteže za spot uradili takođe mladi ljudi, Velibor Stanojević i Aleksandar Anđelković, a animaciju Milan Tomić.
Pesma je snimana u studiju FatCat, a producent je bio Rodoljub Avramović.