-
Danny Boyle sprema seriju o Sex Pistolsima - 12/01/2021
-
„Dva su jahača prilazila“: Život i smrt Džimija Hendriksa - 05/01/2021
-
Kryn objavio novi singl „The Deceiver“ - 29/12/2020
-
Dekster objavio novi EP “Svjež” - 29/12/2020
-
The Bite predstavio spot za pesmu “Change” - 28/12/2020
-
Sana Garić video singlom “Sobe” najavljuje novi album “Naočare za srce“ - 25/12/2020
-
Wardruna predstavila novi singl “Andvevarljod” - 25/12/2020
-
DUM DUM predstavio novi singl „Dah anđela“ - 25/12/2020
-
„Kad bi“, novi singl grupe The Perfect Game - 25/12/2020
-
Igor Paspalj iz Prijedora najbolji gitarista svijeta za 2020. godinu - 23/12/2020
Dimitrije Dimitrijević singlovima “Kamen” i “Lepi su dani” najavljuje solo album
Dimitrije Dimitrijević najavljuje solo album! Poslušajte dve nove pesme u izdanju Menart Label!
Dimitrije Dimitrijević je kantautorski projekat Dimitrija Simovića (basiste i pevača grupe Igralom). Započelo je 2017.-e u Zagrebu, gde su uz pomoć Ivana Grobenskog snimljena dva EPja – “Južno” i “Ponestaće”.
Dimitrijević je odsvirao preko 80 koncerata s namerom da svoj zvuk pronađe u saradnji s uvek drukčijim muzičarima u pratnji. Tako se u sklopu ovog projekta na binama duž regiona, smenilo preko 20 različitih muzičara, dovevši do toga da stvoreni zvuk Dimitrijevića bude bogat i raznovrstan.
Nadomak smo objave debi albuma “Čar-pitanje”, pod izdavaštvom Menart Label-a. Očekuje nas sasvim posebna lirika Dimitrija Dimitrijevića praćena elementima trip hopa, bluesa, alternative, funka, synth popa, RnBja, elektronike i ambijentalne muzike.
Kao bliži uvod u budući album danas vam šaljemo dve nove pesme projekta Dimitrije Dimitrijević, “Kamen” I “Lepi su dani”, čiji je autor teksta i muzike Dimitrije Simović. Pesme možete poslušati na Deezeru, pomoću linka.
Pesme prate i video spotovi koje možete pogledati na linkovima:
Foto: Menart Label promo