
Rock grupa iz Srebrenika, Generacija bez kompasa predstavila je novu pjesmu ”Bojim se” i prateći videospot. Ovo je peti singl sa novog albuma, koji će izdati početkom naredne godine.
Novi album trebao bi izaći nakon što pojedinačno kao singlove objave svih deset predviđenih pjesama. Pjesme “Kad poželiš”, “Bluzer”, “Rulja” i “Zaboravi” rađene su u maniru hard rocka po kojem je bend postao prepoznatljiv.
Generacija bez kompasa nastala je 1991. godine i do danas su promijenili nekoliko članova. 2002. godine su, u produkciji Sarajevo diska, izdali prvi album Epitaf. Sadašnja postava je počela djelovati 2006. godine kada počinju i najproduktivnije godine benda.
Iza sebe imaju mnogo festivalskih nastupa kao i nagrada. GBK je za mnoge trenutno jedan od najboljih rock bendova u Bosni i Hercegovini. U proteklih nekoliko godina bend je svirao po klubovima širom BiH i regiona, promovisao svoje pjesme ali i pjesme svojih muzičkih uzora kao što su Smak, Time, Leb i Sol, Deep Purple, Pink Floyd, AC/DC.
U čast Borisa Aranđelovića, organizovali su GBK tribute to Smak, te svirali pjesme čuvenog Smaka širom Bosne i Hercegovine.

You must be logged in to post a comment.