
Iz Feniksa u američkoj državi Arizoni u Užice uskoro dolazi „Karvin Džouns bend”. Ovaj sastav čuvenog bluzera i sjajnog gitariste Karvina Džounsa sviraće na 15. međunarodnom bluz i rok festivalu „In vajers”, koji će u gradu na Đetinji biti održan trećeg vikenda u junu.
Predviđeno je da američki bend, za čiji nastup već vlada interesovanje, ovde održi koncert u subotu 18. juna u 20 časova u Gradskom kulturnom centru (GKC).
To je, uz celokupan program ovogodišnjeg „In vajersa”, upravo najavilo užičko udruženje „Glas iskustva” (Vox experience), koje je ovaj festival s uspehom organizovalo i proteklih 14 godina. Za to vreme pred Užičanima su svirali izvođači bluz i rok muzike iz SAD, Velike Britanije, Mađarske, Češke, Grčke, Slovenije, kao i mnogo domaćih.
Prema najavi, prve festivalske večeri ovogodišnjeg „In vajersa” 17. juna u GKC-u nastupiće domaći bendovi: „Kepa and Free Spirits” iz Kragujevca, „The Gamblers” iz Sremske Mitrovice i užički sastav „Rocket house”.
Drugi dan festivala, 18. jun, započeće pratećim sadržajima: osvežavanjem klupa pred GKC-om, predstavljanjem knjiga i muzičkih izdanja, berzom istrumenata i opreme, kao i promocijom knjige rok kritičara Živka Ivkovića „Prozaonline Rock and Roll”.
Sledi u večernjim satima koncert benda Karvina Džounsa, a za njim nastupa sastav „Dead Monday’s” iz Crepaje.
politika.rs
You must be logged in to post a comment.