“Rode” su novi singl koji predstavlja prvo bendovsko izdanje Klinike. Nakon raznih pretumbacija u postavi, prvi put se može reći da se ova “grupica” pacijenata osjeća sigurno i u potpunosti uživa u onome šta radi.
Novi album se nadovezuje kako na Niktu Zorju, tako i na završne radove Felona, al’ gura još i na začudniju, pomaknutiju stranu. Bendu se nakon kratke pauze, na basu, pridružio Karlo Cmrk (ex-Nina Romić, The Marshmallow Notebooks, Letarg), a Vinko Vujec je sa kontrabasa prešao na bubanj.
“Kao interventna, na bekovima, ovoga puta je sa nama Martina Burulic (Tyger Lamb). Na koncu, složila se jedna divna priča, a uskoro nam izlazi EP. (do kraja godine) A kako neke priče nemaju kraj ili čekaju da budu završene, tako i pjesma “Rode” nastavlja tragikomičnu “U snijegu” sa prvijenca “Nikta Zorja” i širi grane na album…” – izjavili su iz benda.
Rode su snimane live u zagrebačkom Vinylu pod palicom Vedrana Peternela, a za vokale je zaslužan Danijel Drakulić. Miks i master je sjajno uradio Višeslav Laboš.
Video uradak su snimili Marina Uzelac i Bojan Koštić. Montažu potpisuje Marina.
Klinika vam sprema puno lijepih stvari i dočekuje vas široko otvorenih ruku.
“Dođite, slomit ćemo vas, bit ćete sretni!” – vaša Klinika.
Foto: Marina Uzelac