Suicidal Angels za Treći svijet: Stvaramo muziku koja nas tjera da mlatimo glavom

Portal Treći svijet je imao priliku da odradi intervju sa Angelosom Lelikakisom, basistom kultnih grčkih thrash metalaca, Suicidal Angels.

Grčki thrash metal titani će u organizaciji Hangtime Agency posjetiti Zagreb i Beograd, 10. odnosno 11. marta i održati koncerte u klubovima Močvara (HRV) i Zappa baza (SRB).

1) Prošlo je skoro decenija od vašeg zadnjeg nastupa u Zagrebu. Sjećate li se tog koncerta i je li nešto ostavilo utisak na vas?

Angelos: Prošlo je toliko vremena, a? O čovječe, vrijeme leti, to je nevjerovatno… posebno kroz covid period, izgubili smo se u brojanju dana i godina nažalost. Bili smo barem nekoliko puta u prekrasnom gradu Zagrebu i uvijek smo ponijeli najljepše utiske! Apsolutno se radujemo ovome ponovnom, podsjetnik je uvijek više nego dobrodošao! Vatrenost, strast i energija naših obožavalaca je nešto što nas tjera naprijed, daje snagu da nastavimo s onim što radimo i uvijek budemo tu za njih, kao što su i oni uvijek tu za nas, bez obzira na vremena, dobra ili loša!

2) Sada ste iskusniji bend nego prije osam godina i imate mnogo kilometara puta iza sebe. Šta fanovi mogu očekivati ​​od Suicidal Angels ovoga puta u glavnom gradu Hrvatske?

Angelos: Uistinu, bilo je mnogo mnogo kilometara puta i puno novih kontinenata, tržišta i novih obožavalaca i moram priznati da je to bilo sjajno iskustvo do sada! Što se tiče onoga šta ljudi mogu očekivati, to je upravo ono što Suicidal Angels pruža, čisto thrash metal iskustvo. Uvijek pokušavamo donijeti 100 odsto onoga što možemo, apsolutno smo oduševljeni i spremni za povratak!

3) Kao što je i normalno, vjerujemo da ćete publici predstaviti svoj najnoviji album “Profane Prayer”. Ali, hoćemo li čuti neke vaše starije hitove iz bogate diskografije? Kako je bend osmislio listu pjesama za ovu turneju? Oslanjate li se na novije pjesme ili starije radove?

Angelos: Zaista smo u procesu promovisanja našeg novog albuma, tako da smo na set-listu uvrstili dosta novih pjesama. Osim njih, naravno da imamo i starije pjesme u našem vremenu sviranja. Trudimo se napraviti zanimljiv izbor, kako bismo zadovoljili sve apetite. Nije uvijek lako sastaviti set-listu, pogotovo kad smo došli do osmog albuma. Ali kao što sam već spomenuo, dajemo sve od sebe da odaberemo najbolje, zadovoljimo što je više moguće naše stare i nove fanove.

4) Vaš posljednji album “Profane Prayer” objavljen je za legendarni Nuclear Blast. To je dokaz vaše predanosti i truda. Kako ste zadovoljni dosadašnjom saradnjom s izdavačem?

Angelos: Više smo nego zadovoljni našim povratkom u Nuclear Blast. Znali smo šta možemo očekivati ​​od Nucleara, radili smo s njima u prošlosti. Naravno da su se neka lica promijenila na određenim mjestima, takođe se malo promijenio način rada u odnosu na prošlost, ali mentalitet i filozofija su ostali isti, tako da je prelaz bio stvarno glatak i lak. Do sada su nam bili velika podrška, komunikacija je zaista profesionalna i jako se veselimo daljoj i budućoj saradnji.

5) U vašem zvuku obožavatelji mogu osjetiti i staru i novu školu thrash metala. Može se reći da u 21. vijeku nosite duh bendova kao što su Slayer, Celtic Frost i naravno legendarni grčki manijaci Flames. Crpite li inspiraciju u nekim starim grupama i kako ide proces stvaranje muzike u Suicidal Angels?

Angelos: Naravno, crpimo inspiraciju iz mnogih bendova osamdesetih i 90-ih godina, neke old-school stvari, neke malo melodičnije, neki death metal elementi, takođe. Sa svakim albumom pokušavamo se razvijati, pokušavamo ići dalje s našom muzikom, kombinujući naše uticaje filtrirane kroz našu vlastitu perspektivu muzike. Znate, kombinacija svih njih. Ali trudimo se imati svoj stil i osim toga, trudimo se da se sa svakim albumom razvijamo kao bend. Bilo bi lako ponoviti se, ali onda za nas ne bi imalo smisla. Stvaramo muziku koja nas tjera da mlatimo glavom u prostoriji za probe, inače kako bi vas natjerala da u moš-pitu mlatite glavom?

6) Znamo da ste trenutno na turneji “Eastern Europe Profanation” i znam da je to nezahvalno pitanje, ali postoje li planovi za novi album, ili možda neki EP materijal?

Angelos: Ne, nije nimalo nezahvalno, ima smisla tako nešto pitati. Ali naš je album izdan tek prošle godine, pa kao što razumijete, još uvijek imamo mnogo mjesta za posjetiti i podijeliti muziku s fanovima. Nedavno smo bili u Aziji, Indiji, Tajlandu, Kini i Japanu, gdje smo bili prvi put u životu. I moram priznati da je to bilo nezaboravno iskustvo. Dakle, kao što razumijete, imamo još puno toga za istražiti. Muzičke ideje uvijek postoje, ali još nismo radili na njima.

7) Za kraj, kakvu poruku imaju Suicidal Angels za svoje fanove u Hrvatskoj i regiji?

Angelos: Veselimo se ponovnom susretu sa svima vama. Prošlo je dosta vremena i definitivno ste mi nedostajali ljudi. Svakako nam se pridružite i podignimo pakao zajedno, ovo će biti apsolutni thrash metal događaj za knjige!

Total
0
Shares
Previous Article

Nezaustavljivi Marduk projurišao kroz Zagreb

Next Article
Bonobo prvi put u Beogradu  ekskluzivni Outlier DJ set 5. jula 

Bonobo prvi put u Beogradu  – ekskluzivni Outlier DJ set 5. jula