Krajem ovog mjeseca, točnije 24. ožujka. svjetlo dana će ugledati „The Ghost Of Hope“, novi album kultnog rock sastava The Residents.
Kao i obično The Residents su krajnje originalni pa su za središnju temu ovog albuma odabrali – velike željezničlke nesreće!
Inspiraciju im je, između ostalog, predstavljala knjiga „Death By Train“ koja kroz niz tekstova obrađuje velike željezničke nesreće u 19. i početkom 20 stoljeća.
Uz to jedan od članova grupe od djetinjstva prikuplja sve o vlakovima, a svi članovi vole album „Trans-Europe Express“ njemačkog sastava Kraftwerk.
Njihov producent tvrdi kako s glazbene strane album podsjeća na njihov kultni „Eskimo“ iz davne 1979. godine.
novilist.hr